Cerro El Copey

Cerro El Copeymajestátní lesy, bezpočet potoků a říček, soutěsky, údolí a strmé svahy. Cerro El Copey je typickým příkladem přírodních podmínek ostrova Isla Margarita. Nachází se  severně od středu ostrova a tvoří ho 7130 hektarů hornatého terénu obklopeného údolími a pláněmi,  hned v sousedství města La Asunción, hlavního města ostrovního státu Nueva Esparta. Řeky pramenící v tomto parku zásobují pitnou vodotady odbočte už to neí daleko...:-)u celý ostrov Isla Margarita.

Vegetace není příliš typická pro tento suchý druh podnebí, teploty se pohybují v rozmezí 20°C a 28°C, avšak četnost potoků a řek spolu s vzrostlými lesy zabraňují nadměrnému odpařování. Kromě stálezelených stromů deštného pralese najdeme především kapradiny, píce a pro celou venezuelu neodmyslitelné masožravé rostliny rodu Bromelidae.

Fauna je opět endemická. Opice Cebus margaritae, jelen Odocoileus virginianus caramerudo margaritae a králík Sylvilagus floridanus margaritae jsou známi pouze na tomto ostrově a sousedním Isla Coche.místní jelen z mararity

pěkná kytka...:-) nezjistil jsem bohužel jak se jmenuje

Upozorňuji že v parku platí zákaz kouření a požívání alkoholických nápojů, pro případ kempování požádejte o povolení v kanceláři INPARQUES.

 

 

 


Případné otázky směřujte prosím sem treky@venezuelanadlani.cz