Laguna de la Restinga

la Restinga kanal El Beso (polibek)tvoří více než 2.300 hektarů mangrovů rostoucích v laguně se stovkami kanálů z nichž dvacet je otevřeno pro návštěvníky. Park je vybaven nástupním molem, odkud každodenně od 8.30 hodin vyplovají čluny na okružní prohlídku po kanálech. Park se nachází v centrální části ostrova Isla Margarita, stát Nueva Esparta na výběžku spojujícím východní část ostrova s poloostrovem Macanao kde najdeme rezervaci polopouštních tropických kaktusových hájů.

 La Restinga pohled na lugunu

Pobřežní laguny jejichž ekosystému s vysokou biologickou produktivitou a rozmanitostí fauny dominují červené mangrovovy Rhizophora se vzdušnými kořeny tvořícími hustou síť se zeleným příkrovem jsou domovem mnoha druhů mořských živočichů a ptáků z nichž nejznámějším je pelikán, kardinál a La Restinga kanál Maria Guevarraandulka Aratinga, dále uvedu karetu Chelonia Midas a želvu Eretmochelys imbricata.

 

Pro návštěvníky ubytované na ostrově Isla Margarita nabízíme tento výlet do parku ve spojení s celodenním vyhlídkovou plavbou kolem ostrova na jachtě s obědem a večeří na moři.

Rezervaci člunu a dopravu do místa vyplutí objednávejte na treky@venezuelanadlani.cz

případně místním telefonu 0416 2171 619